Nástroje pre uľahčenie prístupu

searchTEL: +421 940 797 008 E-MAIL: sikovni@zahradnici.sk

Našou snahou bolo s láskou vytvoriť krásne miesto v prírode, kde môžete stráviť príjemné chvíle plné oddychu, a tiež miesto, kde sa bude každý rád vracať.

Areál má 8000 m2 a je rozdelený do viacerých sektorov. V každom z nich nájdete inú farbu a inú vôňu rastlín a kvetov. Na čarovnej lúke sme vysadili nádherné, divé maky, množstvo farebných medonosných kvetov, ale nájdete tam aj rôzne bylinky a nechýba ani levanduľové pole. Levanduľa je vďaka špecifickej, intenzívnej vôni, sýto fialovej farbe a všestrannému využitiu obľúbená po celom svete. Levanduľa je známa svojimi terapeutickými, ale aj liečebnými účinkami. Pôsobí relaxačne na ľudský organizmus, má protizápalové účinky, používa sa na liečbu úzkostných stavov, nepokojného spánku a dokáže účinne znížovať krvný tlak.

oscadnica carovna luka 1

oscadnica carovna luka 2

 

Plánujeme aj samozber levandule a časom sa pustíme aj do spracovania rôznych produktov, ako sú napríklad levanduľový olej, balzam, mydlo, sirup či levanduľové víno. Veľmi prospešná je aj sušená levanduľa, ktorá sa využíva v aromaterapii. Stále viac a viac ľudí sa navracia k zabudnutému vzťahu s prírodou a s radosťou v nej trávia čas, pretože si uvedomujú, že im príroda dáva pocit šťastia, lásky a slobody.

galeria tlac1

Pin It

Načerpajte energiu z nádhernej prírody

Hlavným cieľom je, aby si tu ľudia oddýchli, aby si mohli užiť krásu farieb, vôňu rastlín a samozrejme urobiť si aj krásnu fotku s rodinkou v príjemnom prostredí Kysúc. Čarovnú lúku môžete využiť na romantickú prechádzku pri východe aj západe slnka, môžete tam tráviť chvíle s priateľmi pri piknikoch v prírode, ktoré onedlho budú taktiež na lúke možné.

oscadnica carovna luka 3